2441/215
Et par stansede og graverede messing putti, hver holdende stage til lys. Rester af forgyldning. Til (væg)montering. Antagelig Frankrig 18/19. årh. H. 38 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene med gammel lodning ved knæbøjningen.
Vurdering