2139/349
Oscar Herschend (f. Skanderborg 1853, d. sst. 1891)
Aftenparti med sejlbåd ved Vejle fjord. Sign. Osc. H. Olie på lærred. 24×39,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Større afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag