2044/​345

Rundt fad opsat på tre ben, kageform og to buddingeforme af patineret kobber og messing. 19. årh. Diam. 14,5–36. (4)

Fad med reparation og brud ved kanten. Let bøjede ben. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK