2434/144
“Medusa” bestik af sølvplet bestående af 48 dele. Udført hos Rosenthal. 20. årh. (48)
Bestående af: 6 middagsknive, 6 middagsgafler, 6 middagsskeer, 6 frokostknive, 6 frokostgafler, 6 dessertskeer, 6 kagegafler, 6 teskeer.
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag