2413/291
Harald Kjær (f. Højris, Ikast 1876, d. Gentofte 1948)
Pont De l'Archeveque ved Notre Dame. Sign. HK. Betegnet og dateret Paris, H. Kjær 1919 på bagsiden. Olie på lærred monteret på plade. 24×29.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag