1710/​1547

Lille kandisskrin af klart glas med rødt overfang slebet med jagthunde, fasaner og dåvildt i skov. Kant monteret med messing. 19. årh. L. 6,5 cm. B. 4 cm. H. 6 cm.

ridser og afslag rundt om bundkant

Varia, 9. marts 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK