1710/1547
Lille kandisskrin af klart glas med rødt overfang slebet med jagthunde, fasaner og dåvildt i skov. Kant monteret med messing. 19. årh. L. 6,5 cm. B. 4 cm. H. 6 cm.
ridser og afslag rundt om bundkant
Varia, 9. marts 2017
Vurdering
Hammerslag