1512/611
Anders Gudmundsen-Holmgreen (f. København 1892, d. Veddinge Strand 1967)
Kystlandskab. Sign. Gudmundsen-Holmgreen. Olie på lærred. 68×92.
Mindre hul i lærred.
Moderne kunst og design, 17. marts 2015
Vurdering
Hammerslag