920/425
Erindringsmedaljen i anledning af Hendes Majestæt Dronningens 50-års regeringsjubilæum 2022 (R.50.Em.), forgyldt sølv med krone, 28 mm, i lyseblåt krydsbånd, præget hos Georg Jensen efter forlæg af Ronny Andersen - original æske, bæretilladelse og diplom dateret 14. januar 2022 medfølger. Endvidere vedlagt program for den officielle gallaforestilling på Det Kongelige Teater d. 10. september 2022.
Kvalitet
M
Mønter og medaljer, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud