920/​425

Erindringsmedaljen i anledning af Hendes Majestæt Dronningens 50-års regeringsjubilæum 2022 (R.50.Em.), forgyldt sølv med krone, 28 mm, i lyseblåt krydsbånd, præget hos Georg Jensen efter forlæg af Ronny Andersen - original æske, bæretilladelse og diplom dateret 14. januar 2022 medfølger. Endvidere vedlagt program for den officielle gallaforestilling på Det Kongelige Teater d. 10. september 2022.

Quality

Prooflike

Auction
Category
Estimate

12,000 DKK

Sold

Price realised

18,500 DKK

22 bids

When Bidder Bid
18,500 DKK
2441 18,000 DKK
17,500 DKK
2441 17,000 DKK
16,500 DKK
2441 16,000 DKK
15,500 DKK
2441 15,000 DKK
14,500 DKK
2441 14,000 DKK
13,500 DKK
2441 13,000 DKK
12,500 DKK
2441 12,000 DKK
11,500 DKK
2441 11,000 DKK
10,500 DKK
2441 10,000 DKK
9,500 DKK
2441 9,000 DKK
8,500 DKK
8,000 DKK