2118/933
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen
Arkivskab af teak opsat på runde ben. Front med to låger, bag hvilke udtræksbakker. Udført hos Søborg Møbler, med mærkat herfra. H. 89. B. 90. D. 48.
En nøgle medføgler.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ben afskåret.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud