1509/832
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Kastor”. Pendel med skaller af lakeret kobber. Udført hos Fog & Mørup. H. 37.
Let alders- og brugsslitage. Lameller med enkelte ridser.
Moderne kunst og design, 24. februar 2015
Vurdering
Hammerslag