2420/​614

“System Royal”. Reolvæg af palisander, bestående af to skabe, heraf en med nedklappelig låge, seks hylder, fire vanger og 12 hyldeholdere. Udført hos Cado. (24)

Mål:

Skab: H. 43. B. 80. D. 38.

Skab: H. 43. B. 80. D. 46.

Fire hylder: 22×80.

To hylder: 38×80.

Vanger: L. 157.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Falmet.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

910515 4.200 DKK
865986 (Autobud) 4.000 DKK
910515 3.800 DKK
865986 3.200 DKK
1017480 3.000 DKK