2420/614
“System Royal”. Reolvæg af palisander, bestående af to skabe, heraf en med nedklappelig låge, seks hylder, fire vanger og 12 hyldeholdere. Udført hos Cado. (24)
Mål:
Skab: H. 43. B. 80. D. 38.
Skab: H. 43. B. 80. D. 46.
Fire hylder: 22×80.
To hylder: 38×80.
Vanger: L. 157.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Falmet.
Vurdering
Hammerslag
910515 | ||
865986 (Autobud) | ||
910515 | ||
865986 | ||
1017480 |