Dennis Oppenheim (f. Mason City, Washington 1938, d. New York City 2011)
“Study for second generation”. Sign. Dennis Oppenheim 1988. Mixed media på tvedelt papir. Bladstørrelse 194×127.
Proveniens: Galleri Asbæk, København. Proveniens: OW Bunker & Trading A/S under konkurs.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Moderne malerier og grafik, 4. marts 2015