1139/8122
Rösch
Jugend figur af bronze i form af ung mand stående ved dunhammer, opsat på base af grønbroget marmor. Sign. Rösch. Ca. 1900. H. 70 cm.
Afbræk af blade. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Dansk privatsamling, 28. september 2011
Vurdering
Hammerslag
24 bud