Pierre Soulages (f. Rodez 1919, d. Nimes 2022)
“Lithographie No. 31”, 1974. Sign. Soulages, 41/95. Litografi. Udgivet af Galerie de France, Paris. Trykt af Mourlot, Paris. Lysmål 89×62.
Litteratur: Encrevé & Miessner: “Soulages l'oeuvre imprimé”, nr. 79, geng. s. 81.
Moderne malerier og skulpturer, 4. december 2013