2033/38
Senempire spillebord af mahogni, rigt udskåret med bladværk, opklappelig plade af massivt mahogni, balusterformet søjle med firpasfod. Hetsch manér. Ca. 1840. H. 78. L. 88. B. 43/86.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag