2023/799
Svensk design
Sæt på tre væglamper af messing. Indvendig hvid bemaling. Underskærm med stjerneformede perforeringer. Udført i Sverige, 1960–1970erne. (3)
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud