12013/117
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Frugter. Sign. og dateret Salto Eget Tryk 1922. Træsnit på papir. Bladstørrelse 37,5×30,5. Uindrammet.
Hæftet på støttepapir langs øverste kant (original montering). Let krøl.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag