2449/​53

Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoder Alle Sørgendes Glæde, monteret i rizza af sølv. Tempera på træpanel. Moisej Ivanov, guardein Ivan Vonifatievich Evstigneev 1889, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. 19. årh. 31×25 cm.

Mindre aldersslitage, inkl. enkelte ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

18 bud

844269 2.600 DKK
893690 2.500 DKK
844269 2.400 DKK
901515 2.300 DKK
844269 2.200 DKK
901515 2.100 DKK
844269 (Autobud) 2.000 DKK
901515 2.000 DKK
844269 (Autobud) 1.950 DKK
901515 1.900 DKK
844269 1.850 DKK
901515 1.800 DKK
844269 1.750 DKK
901515 1.700 DKK
844269 1.650 DKK
901515 1.600 DKK
844269 1.550 DKK
901515 1.500 DKK