Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Les rare heureux”, 1971 fra serien “Crayon sur coquille”. Sign. Alechinsky, 13/100. Litografi i farver. Trykt hos Imprimerie Clot, Bramsen et Georges, Paris. Lysmål 42×56.
Litteratur: Rivière nr. 497.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
21 bud