2439/1516
Kinesisk tæppe. Roset og blomsterranke på blå bund. 20. årh.s første halvdel. 248×328
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Slidte frynser. ene side med to hak i kant.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering