2043/96
Fad af sølv, rigt punslet med bladværk. I siderne ringhanke. 20. årh. Vægt ca. 2735 gr. H. 8,5. B. 43,5.
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Bulet i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag