2043/​96

Fad af sølv, rigt punslet med bladværk. I siderne ringhanke. 20. årh. Vægt ca. 2735 gr. H. 8,5. B. 43,5.

Brugspatina, herunder ridser og mærker. Bulet i bunden.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
7.000 DKK