2119/388
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
Skovparti. Sign. Harald Pryn, 1915. Olie på lærred. 57×71.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag