2424/815
H. Brockmann-Petersen, tilskrevet (, Møbeldesigner 1950-60erne)
Spisebord af teak med klapper. Udført 1950'erne hos snedkermester Louis G. Thiersen. H. 71. L. 120/220. B. 75.
Proveniens: Tidligere snedker ansat hos Louis G. Thiersen.
Generel god restaureret stand. Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre hak. Ældre tørrevner og mindre reparationer. Top med mindre pletter.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag