2432/712
Dansk møbeldesign
Skrivebord af palisander. Front med syv skuffer og to udtrækplader. Messinggreb. Bagtil med to skabe og hylde. H. 73. L. 149. B. 75.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Ujævn falmet. Ene side monteret med spejlfolie. Tre nøgler medfølger.
Moderne kunst og design, 6. august 2024
Vurdering
Hammerslag