2118/​1085

Tysk design

Bordlampe af sortlakeret metal med justérbar skærm og brevholder. 1940–40'erne. Udført hos Schreibzeug-Tischleuchte. H. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Ledning mangler.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

2.700 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK