2118/1085
Tysk design
Bordlampe af sortlakeret metal med justérbar skærm og brevholder. 1940–40'erne. Udført hos Schreibzeug-Tischleuchte. H. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Ledning mangler.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag