Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019)
“Oversvømmelse”, 1961. Sign. Betitled med årstal på bagsiden. Olie på lærred. 64×89.
Udstillet: Kunstnernes Efterårsudstilling , København, 1961.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019