2008/290
Billede af bemalet komposit i antik romersk stil, dekoreret med ansigt omgivet af grafisk mønster. Monteret i ramme af træ. 20. årh.s slutning. Lysmål 35×35.
Mindre afslag ved nederste kant. Ramme med ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag