2008/​290

Billede af bemalet komposit i antik romersk stil, dekoreret med ansigt omgivet af grafisk mønster. Monteret i ramme af træ. 20. årh.s slutning. Lysmål 35×35.

Mindre afslag ved nederste kant. Ramme med ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag