2414/108
Kinesisk lågfad af porcelæn, dekoreret i farver og guld med kvinder i have, i siderne små hanke. Qing, 19. årh. H. 11. Diam. 20.
Slitage på guld. Fremstår med let alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag