2414/​108

Kinesisk lågfad af porcelæn, dekoreret i farver og guld med kvinder i have, i siderne små hanke. Qing, 19. årh. H. 11. Diam. 20.

Slitage på guld. Fremstår med let alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK