2041/2035
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Ref. 2509–25. Automatisk Felsa 1560 værk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af sort læder med forgyldt C-spande Urets diam. 35 mm. 1960'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 7. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag