2436/55
David Adolph Constant Artz (f. 1837, d. 1890)
Nederlandsk landskab med en gammel kone og lille pige. Sign. Artz. Olie på lærred. 66,5×91,5 cm.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer samt krakeleringer af varierende størrelse.
Vurdering
1094861 | ||
1138450 |