2110/​1258

Dobbeltradet perlehalskæde prydet med talrige kulturperler og lås af 8 kt. guld prydet med mabé kulturperle omkranset af talrige kulturperler. Perlediam. ca. 3,5, 7,5 og 10 mm. L. ca. 39,5 cm.

Låsen er stemlet 375 (9 kt. guld).

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Låsen mangler en perle.

Smykker og Fashion, 10. marts 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK