2450/110
Et par våbenskjolde af hvidmalet og udskåret træ, dekoreret med Malteserkors, flankeret af hhv. løver og putti. Cirka 1900. H. 55 og 48. B. 55 og 68. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afskalninger. Revner i træet.
Vurdering
843489 |