1332/1597
Skål og ske af sølv. Vægt ca. 198 gr. Samt opsats med udfyldt fod af sølv og skål af glas. 20. årh. Skål diam. 20,5. (3)
Glasskål med afslag, fod med brud og defekter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 8. august 2013
Vurdering
Hammerslag