1835/​1652

Kinesisk familie rose kaffekande af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. 18. årh. H. 21.

Låg restaureret. Revne samt slagmærke på korpus. Afslag på hank.

Varia, 30. august 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag