2138/516
Dansk snedkermester
Sofa med ben af elm. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med orange uld. H. 80. L. 171. D. 87.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker på stel. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud