12114/88
Stor afrikansk figur af udskåret træ på base af metal. Senufo stil. 20. årh. H. ca. 126×25×25.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag