2023/237
Tre armringe af jade, den ene med forgyldt montering. Vægt ca. 122 gr. Indvendig Diam. 5,9. (3)
En armring med hårrevne. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag