1341/1722
“Fransk lilje”. Bestik af sølv, bestående af 12 middagsskeer, 13 middagsgafler, 12 dessertskeer, frokostgaffel, 2 mindre gafler, 4 theskeer, 2 kompotskeer og potageske. Vægt ca. 2180 gr. Samt 12 frokostknive med skafter af sølv. Cohr m.fl. (59)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Graverede med initialer. Middagsgafler med let variation i mål.
Varia, 10. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag