2116/796
Simon Kristoffersen (f. Nuuk 1933, d. sst. 1990)
Figur i form af fanger. Sign. Simon. Fedtsten. H. 17.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brugsspor, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
70 bud