1742/101
Ubekendt maler, 17. årh.
Helgeninden Sankt Leocadia af Toledo. Usigneret. Betegnet S. Leocadia. Olie på kobber. 25×18,5.
Enkelte små afskalninger og ridser. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag
21 bud