1835/​177

Dansk kunstnermøbel, ca. 1840

Sortmalet bord dekoreret med figur og ornamentik. Sarg med skuffe. H. 77. B. 63. D. 49.

Brugsslitage og alderstegn. Lås mangler.

Ældre malerier og møbler, 27. august 2018

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag