1835/177
Dansk kunstnermøbel, ca. 1840
Sortmalet bord dekoreret med figur og ornamentik. Sarg med skuffe. H. 77. B. 63. D. 49.
Brugsslitage og alderstegn. Lås mangler.
Ældre malerier og møbler, 27. august 2018
Vurdering
Hammerslag