2140/351
Tre sæt salatbestik af sølv og sterlingsølv. Et sæt med håndtag af sortmalet træ. Vægt ekskl. dele med træ ca. 340 g. 20. årh. L. 19–28,5. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ét sæt graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud