2103/​394

To fade af tin, det ene graveret med Skt. Jørgen og dragen, blomster og bladværk. Begge stemplede. 19. årh. Diam. 37 og 45. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Det store fad med ujævn fane.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK