2103/394
To fade af tin, det ene graveret med Skt. Jørgen og dragen, blomster og bladværk. Begge stemplede. 19. årh. Diam. 37 og 45. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Det store fad med ujævn fane.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag