Charles James Lauder (f. 1841, d. Edinburgh 1920)
Udsigt over en havn med skibe langs kajen. Sign. C. J. Lauder 81. Olie på lærred. 30,5×61.
Mindre krakeleringer. Minimale afskalninger langs kant. afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021