12124/​117

Indisk Kashmir tæppe i klassisk Persisk Sarouk design. Gentagelsesmønster med herati på rød bund. 21. årh. 156×236.

Tæppet er i meget velholdt stand og har ingen skader.

Fra Direkte

Kunst, antikviteter & design, 17. juni 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Dette emne er udgået