12124/117
Indisk Kashmir tæppe i klassisk Persisk Sarouk design. Gentagelsesmønster med herati på rød bund. 21. årh. 156×236.
Tæppet er i meget velholdt stand og har ingen skader.
Fra
Direkte
Kunst, antikviteter & design, 17. juni 2021
Vurdering
Dette emne er udgået