1948/168
Fransk senempire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående Napoleon. 19. årh.s begyndelse. H. 39. B. 25. D. 11,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag