2432/531
Ercole Barovier (f. Murano 1889, d. sst. 1974)
“Corodonato Oro”. Vase af klart og rødt glas. Indlagt med snoede bånd af guldstøv. Udført ca. 1950 hos Barovier & Toso, Murano, Italien. Usign. H. 27.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag