2045/873
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Sidebord/bænk af eg. Model 391. Udført og stemplet hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 34. L. 118. B. 36.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skjolder og falmet top.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag